Nu öppnar vi kommentarfunktionen igen
Publicerad torsdag, 24 juni 2010, 12:43 av Björn SmitterbergNu öppnas kommentarsfunktionen i Lidköpingsnytt igen. Det blir dels med högre säkerhet, men också med nya möjligheter att debattera om man är någrastycken i ett meningsutbyte. Registrering är nu obligatorisk – ingen tidigare registrering gäller längre.
Alla tidigare skrivna kommentarer kommer att flyttas över till nya systemet – klart under torsdagseftermiddagen.




Får väl skriva en kommentar så ingen ”snor” ens signatur ;)
Får väl göra en ”Elof” jag också. Men mitt nick (Oven) verkade redan vara ”snott”.
Det namnet du använder när du skapar kontot är inte det som du sedan måste ha. Om du tittar efter direkt efter din nuvarande signatur så står det Ovenordstrom (byt namn eller bild) och om du då klickar på namn så kan du säkerligen byta till Oven.
Ja, här får man nog vara snabb så man får ha sin identitet! Trevlig midsommar!
Tydligen var kjell hedvall också snott….mycket märkligt..
Disqus är ett ”globalt” system, ert användarnamn är inte unikt för Lidköpingsnytt. Nu kan använda samma uppgifter för att kommentera på andra sidor som också använder sig av Disqus-lösningen.
Säger samma som Elof, bäst att ta sitt nick
Agust Vråk is back on track!
Jag paxar min signatur. Trevlig midsommar till er alla.
Redaktören, förändringen känns klokt gjord! Nu till en önskan! När man är på samlingssidan för kommentarer vore det ju önskvärt om man kunde trycka på namnet på kommentaren och då flyttas till rätt artikel. Idag finns ingen koppling mellan kommentarssidan och vilken artikel som är komenterad! Det är synd!
Visst. Det har framförts tidigar men glömts bort… /red