Gå direkt till Nyheten (De blev antagna till De la Gardiegymnasiet – hela listan)

  1. Lidköpingsnytt.nu
  2. 14 juli 2024

Sök i Lidköpingsnytt arkiv

Mer eller mindre relaterat

De blev antagna till De la Gardiegymnasiet – hela listan

Publicerad Monday, 01 July 2024, 10:53 av Samuel Lundell

På måndagen publicerade Utbildning Skaraborg antagningslistorna till gymnasiet i höst. Nedan följer listor med hundratals elever som blivit antagna till De la Gardiegymnasiet i höst.

De La Gardiegymnasiet, Lidköping

Bygg- och anläggningsprogrammet, husbyggnad:

Andersson, Joel Andersson, Liam Barannyk, Yehor

Collin, Harry Danielson, Lucas Ekbladh, Ossian

Ericsson, Wille Falk, Gustaf

Fridén, Jacob Hoff, Ossian Larsson, Alex

Larsson, Elias

Lidefelt, Hugo

Lundborg, Tim-Bastian Mohammadi, Alireza Nordlund Pinggera, Fabian Otterberg, Didrik Tholérus, Joel Vänerljung, Måns Wahlberg, Cody

Bygg- och anläggningsprogrammet, måleri:

Bjerkvold, Lea Hallberg, Stina Jansson Hjerpe, Emil Lif, Albin Nellros, Ida

Ottersten, Bella Pettersson, Nova Selmosson, Casper Bygg- och anläggningsprogrammet, mark- och anläggning: Abdu, Ahmed Adnan Bertilsson, Melwin Brax, Fabian Haraldsson, Alfred Hedén, Joel Härmark, Henry

Isaksson, Hugo

Karlsson, Emil

Nilhammer, Eric Pettersson, Jack Svantesson, Petter Truedson, Vilmer

Barn- och fritidsprogrammet:

Anderson, Felicia

Antonsson, Wilma

Ashram, Dania

Barndik, Maja

Bergström, Malin

Björck, Sarah

Boman Karlsson, Lucas

Brännehed, Alfons

Carlén, Elsa

Darius, Elina

Friberg, Agnes

Gustafsson, Victoria

Hagebratt, Astrid

Holgersson, Lovisa

Husic, Anida

Hägg, Elsa

Johansson Hillberg, Julia

Johansson, Lotten

Jonsson, Tilda

Kjellström, Nellie

Kjäll, Signe

Lidström, Saga

Lundberg, Doris

Lundell, Maja

Naseri, Omar

Nilsson, Tage

Rasica, Altrina

Rundlöf Hendén, Thilda

Rydberg, Molly

Safari, Antonie

Sandgren, Felicia

Schyberg, Lukas

Setterberg, Nils

Sriring, Sukita

Stenströmer Lefta, Marley

Strandroth, Arvid

Sundberg, Alice

Svensson, Tuva

Teng, Elsa

Thiger, Thea Nilsson

Thunström Lainla, Emilia

Törn, Jack

Werner, Nea

Yüksel, Mathias Robert

El- och energiprogrammet:

Abelsson, Wilmer

Alrefaei, Qays

Axelsson, Karl

Beale, Henry

Carlin, Alvin

Djup, Felix

Eriksson, David

Eriksson, Isak

Eriksson, Melker

Fredriksson, Anton

Funke, Måns

Färdig, Alfred

Gustafsson, Oscar

Kihlström, Elton

Källsbäck Lans, Dino

Lindström, Tobias

Lööf, Oscar

Mellström, Filip

Muratovic, Elvin

Niklasson, Neo

Nylander, Oscar

Souaid, Kevin

Takner, Ludvig

Thorén, Gustav

El- och energiprogrammet, elteknik, lärling:

Broberg, Pontus

Kronvall, Oliver

Münz, Benjamin

Mårtensson, Felix

Ekonomiprogrammet:

Abdo, Rogan

Adolfsson, Majken

Al-Jebran, Marven

Alshami, Hazem

Andersen, Hugo

Andersson, Alwin

Andersson, Moa

Baqdalieh, Alma

Bengtsson, Hanna

Bohrén, Stefan

Brodén, Hugo

Börjesson, Max

Calleja, Timothy

Dandelius, Valdemar

Dembovska, Elizabete

Eid, Elena

Ek, Astrid

Ellgren, Einar

Ellhage, Julia

Englund, Saga

Eriksson, Alma

Fahrenheim, Emma

Fimmerstad, Maja

Fogelqvist, Ludvig

Fridh, Philip

Gabot, Nelly

Granath, Ida

Grön, Nora

Gustafsson, Astrid

Gustafsson, Elias

Gustafsson, Viktor

Halilovic, Ajna

Hallman Johansson, Lovisa

Hansson, Felix

Haraldsson, Albin

Helgesson, Caroline

Hjortenhed, Nathalie

Holm, Amanda

Ibrahim, Allan

Jilderbo, Wilma

Johansson, Liam

Johansson, Nellie

Kanat, Lukas

Karlsson, Allan

Karlsson, Maja

Karlsson, Oskar

Khouri, Cynthia

Knutsson, Ebbe

Kristiansson, Levi

Labecker, Greta

Lantz, Noel

Larsson, Alfred

Larsson, Natalie

Lidholm Järnving, John

Lind, Anton

Lindström, Alfred

Lindström, Alicia

Lundborg Assarson, Ebbe

Löfkvist, Elliot

Lövkvist, Emma

Mattson Fallenius, Vienna

Mogren, Klara

Mohebi, Amir Hossein

Muminovic, Asmir

Nilsson, Ester

Noorouzi, Mahsa

Ogan, Havin

Oldin, Madicken

Oldin, Viktor

Ottersten, Vera

Paukstat, Agnes

Persson, Tuva

Reidmar, Tove

Rohlén, Alexander

Samia, Moa

Schnitzler, Tor

Siewertz, Elin

Stjernqvist, Sverre

Stolt, Lewi

Sundberg, Gabriel

Suto, Victor

Söderqvist, Naomi

Thornell Bruhn, Anton

Torin Wengefelt, Nova

Urgeisa, Waqo

van Laere, Iris

Windroth, Elsa

Yüksel, Julia

Ödmar, Julia

Estetiska programmet, bild och formgivning:

Broman, Isabelle

Fortune, Elise

Gustafsson, Melodie

Hannoun, Martin

Holmberg, Zelda

Mai, Phuong Thao

Moretto, Francesca

Sohlberg, Smilla

Stomps, Kjell

Wallin, Matilda

Ögren, Ellen

Estetiska programmet, estetik och media:

Almén, Emmylou

Hertzberg, Hanna

Lindblom, Erik

Roland-Lind, Åke

Estetiska programmet, musik:

Ahlsén Laneby, Konrad

Avota, Linda

Johansson, Julia

Koszinowski, Elvis

Laurén, Stella

Oldin, Tyra

Olsson, Signe

Petersson, Mia-Maria

Thaksinbut, Chanon

Försäljnings- och serviceprogrammet:

Ajlouni, Mayar

Andersson, Mille

Andrae, Vilma

Andrén, Hilda

Arvahi Azar Hollsten, Nellie

Bengtsson, Alfred

Carlsson, Ida

Ejdestig Fortoul, Rafaela

Ejdestig, Ella

Ferati, Enesa

Funke, Ebba

Gunnarsson, Hanna

Hellebjörk, Melker

Hellqvist, Vincent

Hjort, Mio

Johansson, Albin

Johansson, Hannes

Johansson, Livia

Johansson, Noah

Karlgren, Isa

Kwiatkowski, Tymoteusz

Kyrk, Siri

Larsson, Axel

Lundell, Nellie

Löfgren, Alice

Olsson, Stella

Orreveteläinen Oharnisch, Love

Ottersten, Vera

Pettersson Gustafsson, Vincent

Rateeb, Ahmad

Söderberg, Lovis

Ulfengren, Gustaf

Yüksel, Angelina

Zaleski, Daniel

Åman, Nora

Fordons- och transportprogrammet:

Abdul Karim, Sajjad

Apell, Albin

Asmussen, Tuva

Bartasis, Tomas

Bertilsson, Hugo

Bjelkenhoff, Adam

Dhoore, Ayub

Emanuelsson, Linus

Forsman, Colin

Fritz, Oliwer

Jafari, Ali Reza

Kadal Dahlgren, Benjamin

Karlsson Näs, Cornelia

Lundberg, Otilia

Mirza, Suod

Ottersten, Leo

Persson, Alexander

Sandin, Emil

Sjöholm, Karl

Stålberg Smedberg, Simon

Hantverksprogrammet; frisör, barberare och hår- och makeupstylist:

Broström, Julia

Bäckman, Julia

Eriksson, Elvira

Falk, Felicia

Friman, Ellie

Fritz, Hanna

Henningson, Tyra

Johnson, Emmie

Konradsson, Cajsa

Norman, Indra

Ovemyr, Olivia

Persson, Josephine

Persson, Tove

Schram, Ida

Shorter, Elina

Shorter, Elise

Törnqvist, Tia

Ullgren, Elsa

Wilson, Novalee

Wroblewska, Emilia

Industritekniska programmet, svetsteknik:

Aljumaa, Abdul Hadi

Frick, Gus

Happe, Aaron

Ivarsson, Simon

Jansson, Linus

Landh, Holger

Rydenvald, Tristan

Ståhlgren, Månz

Sundberg, Nils

Svensson, Sebastian

Naturvetenskapsprogrammet:

Al Kaaed, Dana

Al Kharas, Abdulaziz

Ali, Abdirahman

Allaf, M Zakaria

Almasri, Sham

Alwani, Husam

Amerson, David

Antic, Klara

Artig, Alice

Ashour, Sarah Mazen

Awad, Lamis

Aziz, Robin

Barsoumian, Pamela Lara

Bilang Zech, Max

Björk, Matteus

Blomster Hellgren, Kevin

Brink, Edvard

Börjeson, Hannia

Chahbaudar, Israa

Engblom, Wilma

Fahlström, Clara

Figueroa, Joel

Grahn, Linnéa

Grahn, Thea

Gustavsson, Alicia

Gömec, Rosa

Hadziselimovic, Selma

Halvarsson, Tage

Hansson, Michelle

Heimer, Elsa

Hendy, Rahaf

Ibrahim, Abdullah

Ingvarsson Kjellman, Stina

Johansson Thorell, Ella

Jonsson, Naima

Karlsson, Siri

Klaar, Emilia

Lidén, Nelly

Lindgren, Evelina

Lindström, Alice

Lindåse, Oscar

Lokrantz, Gustav

Lundborg Emilsson, Alice

Lööf Fast, Alexis

Moise, Nicholas-Andrei

Mouzail, Ilham

Olausson, Oliver

Rashed, Tala

Rashidi, Hanieh

Rydeling, Inez

Seger Salegård, Amanda

Sripakho, Pawaran

Svantesson, Malin

Thyrén, Alexander

Uhlin, Thea

Uvesten, Karl

Yuosef Ismail, Khaled

Zetterlund, Francis

Åhlin, Signe

Åström, Nora

Restaurang- och livsmedelsprogrammet; bageri och konditori, lärling:

Karlsson, Thilde

Lindqvist, Emilia

Restaurang- och livsmedelsprogrammet, kök och servering:

Breman, Theodor

Döse, Malte

Flygare Wikström, Joliné

Gülmez, Hatice Reyyan

Harvigsson, Dev

Holmgren, Alexander

Jonsson, Lucas

Josefsson, Nils

Kanhawapee, Ratthaphum

Lundgren, Liam

Magnusson, Arwen

Malmerström, Linus

Rosén, Fabian

Wemmel, Ellinor

Wärja, Emil

Öhman, Liam

Öjersson, Ebba

Östh, Zebulon

Samhällsvetenskapsprogrammet:

Ajdini, Florijan

Aronsson, Kevin

Axell, Elvira

Bacco, Olivia

Blomberg, Emmie

Blomberg, Erik

Borg, Elin

Bringsved, Sixten

Broo, Axel

Bäckström Wallin, Natalie

Cederquist, Elin

Chabo, Maribelle

Christensson, Theo

Dahlén, Svea

Dudaeva, Elina

Eriksson Rojas, Isabell

Forsberg, Alma

Fredman Sandberg, Vera

Gindemo, Alma

Gindemo, Olivia

Goliqi, Aishja

Grondona Nolasco, Monet

Gustafsson, Isak

Halilovic, Naida

Hansson, Siri

Hassano, Zahra Taher Mohammed Said

Höper, Emilia

Jamshidi, Arezoo

Johansson, Lova

Johansson, Saga-Lie

Kettani, Fatima

Larsson, Tuva

Lund, August

Lundahl, Oscar

Lundholm, Isabelle

Malmgren, Julia

Marklund, Ellen

Mohamud, Aisha Abdullahi

Morina, Etrit

Möller, Vide

Nilsson Kjäll, Ebba

Nilsson Struck, Eric

Nilsson, Mira

Nilsson, Theodor

Olsen, Mika

Olsson, Ebba

Ornelid, Inga

Peshku, Andi

Petersson, Nova

Pettersson, Siri

Puppe, Annika

Roos, Isak

Rossi, Maria-Sarah

Roth, Samuel

Sadiku, Ediola

Sadiku, Malton

Schewenius, Isabell

Schöldberg, Emilia

Sjölén, Rebecca

Sljivar, Elma

Somov, Bohdan

Sporrong, Gösta

Stensson, Frans

Strützke, Albin

Sturesson, Hugo

Svensson, Elisa

Svensson, Wilma

Taga, Laura

Tiverman, Alice

Vilhelmsson, Stella

Waldefeldt, Wilma

Westergren, Lily

Zahirovic, Enna

Zandelin, Ella

Zetterlund, Leonard

Åberg, Ebba

Åström Drugge, Rasmus

Åström Hultqvist, Emma

Teknikprogrammet:

Agostani, Daniele

Ahmad, Yousef

Ahmad, Zein Adden

Alhammoud, Ahmad

Andersen Hallbäck, Tim

Andersson, Cornelia

Andersson, Tage

Aronsson, Nils

Berggren, Milla

Björlin, Vilmer

Bornhall, Naemi

Bridholm, Alfred

Bäckström, Alva

Carruthers, Cailean

Egonson, Stina

Eriksson, Vera

Florén, Leo

Hambissa, Birkitu Samuel

Hansson, Elin

Holmberg, Liam

Ibrahim, Suleiman

Johnsson, Keon

Jonasson Sandén, Linus

Jonsson, Efraim

Karlsson, Harald

Larsson, Josefin

Larsson, Théo

Leibel, Love

Lewerin, William

Lidholm, Ida

Lidsund, Millie

Ljunggren, Leo

Löfberg, Lukas

Lönngren Höjer, Arvid

Macli, Mette

Mikko Nordh, Siri

Nord, Edvin

Odh, Axel

Salaneck Håkansson, Olof

Sarraj, Mouhmad

Savinska, Angelina

Sethsen, Camilla

Siso, Hussin

Sten, Emilia

Tidblom, Svea

Trybom, Hampus Karl Oskar

Wennefjord, Hugo

Yhdego, Natnael Abrham

Öhman, Vincent

VVS- och fastighetsprogrammet:

Berggren, Gabriel

Borg, Adam

Djup, Albin

Eliesson, Sixten

Eriksson, Johan

Hammar, Alwe

Jonsson, Sixten

Klasson, Ville

Said, Reyan

Tibell, Robin

Tschährä, Simon

Vikstrand Broberg, Isac

Vård- och omsorgsprogrammet:

Ahmed, Fayo Mowlid

Ajdinovic, Ajdina

Alfredsson, Jade Angelo

Andersson, Linnea

Binalshekhali, Fatima

Borg, Vanja

Dahl, Agnes

Edvinsson, Lykke

Ghulam Mohammad, Tamana

Gyllin, Maja

Hassan, Sumayo

Havmyr, Ella

Hiller, Esther

Jonsson, Tindra

Khaleefa, Marya

Kushutani, Leonora

Larsson, Magda

Levikhin, Nikolai

Lundén, Saga

Lundquist, Julia

Lundqvist, Julia

Mahamuud, Sahra

Maombi, Darlene

Marklund, Johanna

Mohamoud, Sawda

Nordström, Izabella

Osmani, Almira

Osmani, Vesa

Pecho Arellano, Drew Jarred

Pham, Jenny

Rzeznikiewicz, Kornelia

Said Hussein, Dilan

Sinko, Polina

Stenholm, Lova

Stomberg, Sigrid

Vasic, Marija

Yousif, Sameerah

Prenumerera
Meddela mig om
guest
0 Kommentarer
Inline Feedbacks
Visa alla kommentarer
0
Lämna gärna en kommentar!x